Zakázkový 3D tisk

VÝROBA PLASTOVÝCH SOUČÁSTEK A DÍLŮ

 

 

 

 

 

3D tiskárny - doplněk naší strojní dílny

Tiskneme především plastové součástky a díly, díky kterým opravujeme či jinak doplňujeme předměty, jejichž náhadní díly a příslušenství se nevyrábí, nebo jen těžko shání.

Co je 3D tisk?

Říkáme tomu tisk, ale jedná se o celý proces technologických kroků, který vede k výrobě reálného trojrozměrného objektu. Základem je vytvoření modelu v digitální podobě nabo naskenování předmětu pomocí 3D skeneru. Samotný tisk funguje na principu postupného nanášení tenkých vrstev tiskového materiálu.

Jak při tisku postupujeme?

Základem je představa o předmětu, který potřebujete vyrobit. Hodí se mít skicu a informace, podle níž zhotovíme digitální model. Jakmile ho máme připravený a odsouhlasený, přichází na řadu samotný 3D tisk. V případě potřeby výrobek dále také smontujeme.

Za kolik tiskneme?

Cena se odvíjí od více faktorů, nemůžeme ji proto generalizovat. Důležité jsou podklady, které nám dáte (zda máte vlastní 3D model nebo jen skicu), množství výtisků a jejich složitost. Kontaktujte nás, abychom vám pohotově vytvořili cenovou nabídku.

Co lze 3D tiskem vyrobit?

Součástky
 

Díly
a prototypy

Přípravky
 

Modely
 

Reklamní předměty

PLA - náš hlavní tiskový materiál

3D objekty se vytvářejí postupným nanášením tiskové struny. Základní struny bývají plastové, a právě s nimi pracujeme i my v našich tiskárnách. PLA neboli polylactic acid je všeobecně nejpoužívanější tiskový materiál speciálně vyvinutý pro potřeby 3D tisku. Vyrábí se z kukuřičného škrobu a je proto zdravotně nezávadný a biologicky odbouratelný. Nám se osvědčil pro svoji výbornou tvrdost a nízkou tepelnou roztažnost, díky které se hodí pro tisk velkých objektů i drobných modelů. Máme ho v mnoha barvách.

Ukázky vydají za tisíce slov aneb Realizace zakázek

Brusný válec s excentrickým upínánímBrusný válec s excentrickým upínánímDržák vrtákůKryt elekrosoučástkyKufřík a vzorník na produktyModel domuModel domuModel vtokové soustavyPrototyp díluPřípravky - tréninková pomůckaReklamní stojánek na papíryReklamní stojánek na tužkyUpínací hlavaVzorník na produktyVzorník na produktyVěšák na klíče

Konkrétní ukázky, kde 3D tisk pomáhá

Součástka od sekačky

Zákazníkovi se rozbila součástka na sekačce. Nemohl ji sehnat, ale chtěl jinak plně funkční sekačku dál používat. Vadnou součástku proto přinesl a my mu  vyrobili novou.

 

1. Rozbitá součástka sekačky

2. Výrobek - 3D výtisk nové součástky

3. Aplikace - namontování nového dílu páčky sekačky

 


 

Držák baterky na řídítka

Další zákazník nás oslovil s potřebou atypického řešení součástky, která není běžně k dostání. Potřeboval připevnit baterku k řídítkům koloběžky. Vyhotovil orientační návrh a my se postarali o výrobu.

 

Napište nám

1. Zhotovení 3D modelu

2. Realizace 3D tisku

 

3. Montáž nového držáku

Pokud hledáte podobnou pomoc, ozvěte se nám!

Poptávka?